Expoziția ,,Ultimii dinozauri ai Transilvaniei” se deschide la Dej cu ocazia zilelor orașului

Cu ocazia Zilelor Municipiului Dej, Muzeul Municipal deschide Expoziția: ,,Ultimii dinozauri ai Transilvaniei”. Expoziția temporară este organizată în colaborare cu Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca și va fi deschisă la Muzeul Municipal Dej în perioada 27 iulie -30 octombrie 2018. Exponatele sunt replici științifice ale unor dinozauri care au trăit în Transilvania,  în Cretacicul târziu (în urmă cu aprox. 65 milioane de ani în urmă).

Deschiderea expoziției va avea loc vineri, 27 iulie 2018, ora 10.00 în Sala de conferințe a muzeului, iar în Sala multimedia 3D, de la ora 17.00 va rula filmul JURASSIC WORLD.