Acțiunea de dezinfecție în municipiul Dej continuă

Acțiunea de dezinfecție în municipiul Dej continuă. În cursul zilei de 1 aprilie s-a intervenit la dezinfecția accesului și scării blocurilor  din cartierul Dealul Florilor ( zona Baltă) și străzile Dealul Rozelor și Aleea Tomis. Astăzi, 2 aprilie, s-a continuat la blocurile situate pe străzile: Amurg, Aurora, Luceafărului, Zefir, Unirii, Lalelelor, Ghioceilor, Petuniei, Gladiolelor și Primăverii.

În cursul zilei de mâine, 3 aprilie, operațiunea de dezinfecție se va desfășura la blocurile de pe strada Crângului- zona ACR( de la blocul L10- UM până la blocul R1, str. Ecaterina Teodoroiu vest).

În această perioadă se va face dezinfecția la toate blocurile din municipiu, în paralel cu dezinfecția străzilor, trotuarelor și luarea altor măsuri de limitare a răspândirii COVID-19 la nivelul comunității.

Recomandăm cetățenilor să respecte măsurile transmise de autorități și să evite deplasările cu excepția situațiilor în care este absolut necesar.