Concert de colinde la Centrul Cultural ”Arta”

Primăria Municipiului Dej organizează miercuri, 19 decembrie 2018, cu începere de la ora 16:00 la Centrul Cultural ”Arta”,  Festivalul de colinde și obiceiuri de iarnă, ajuns la a XXXIX-a ediție.

Tradiționalul eveniment va reuni pe scena centrului cultural, formații corale de la instituții de învățământ  din municipiu: Școala Gimnazială nr.1, Școala Gimnazială ,,Avram Iancu”, Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu”, Colegiul Național ,,Andrei Mureșanu”, Liceul Teoretic ,,Alexandru Papiu Ilarian”, Liceul Tehnologic ,,Constantin Brâncuși”, Liceul Tehnologic ,,Someș”, Liceul Tehnologic Special, Clubul Copiilor Dej.

În cadrul festivalului vor evolua de asemenea Școala Vocațională ”Via Nova Domini”, Școala Populară de Arte ,,Tudor Jarda”-secția externă Dej și formații artistice ale Centrului Cultural ,,Arta” Dej.

Morar Costan