Film documentar, ”VALEA PLÂNGERII”, la Sala Multimedia

Primăria Municipiului Dej prin Muzeul Municipal Dej, în colaborare cu Centrul de Resurse pentru Comunităţile de Romi din Cluj-Napoca, vă invită la vizionarea filmului ”Valea Plângerii”, realizat de Institutul Național pentru Studierea Problemelor Minorităților Naționale.
Proiecția filmului va avea loc Joi, 6 octombrie, 2022, ora 18.00, în Sala Multimedia a Muzeului Municipal. Vizionarea filmului documentar este organizată cu ocazia zilei de 9 Octombrie, Ziua Națională de Comemorare a Holocaustului în România. Evenimentul este organizat în cadrul proiectului ”INCLUZIV PENTRU DEJ –DEZVOLTARE LOCALĂ PRIN MĂSURI ACTIV - INTEGRATE DE JUSTIȚIE SOCIALĂ”, derulat în parteneriat cu Arhiepiscopia Vadului, Feleacului și Clujului și Liceul Tehnologic Special Dej.
Intrarea este libera, in limita locurilor din sala.
Proiectul este co-finanțat din Fondul Social European, Fondul de Coeziune, Fondul European de Dezvoltare Regională prin Programul Operaţional Capital Uman 2014 – 2020.