Intervenții pentru deszăpezire în municipiu

Urmare ninsorii căzute din cursul dimineții  la nivelul municipiului,  Primăria Municipiului Dej, prin Serviciul Administrării Domeniului Public (SADP) a acționat și acționează continuu pentru asigurarea deszăpezirii.

12 utilaje de deszăpezire cu lamă și pentru distribuit material antiderapant lichid și solid, au intervenit cu prioritate pe străzile principale, pentru a se asigura accesul mijloacelor de transport în comun și intervențiile în caz de urgență.

Acțiunile se desfășoară și la această oră inclusiv pe străzile secundare și la nivelul trotuarelor și trecerilor de pietoni.

Primăria Municipiului Dej reamintește cetățenilor persoane fizice și juridice să intervină la curățarea de zăpadă a trotuarele din fața proprietăților sau spațiilor comerciale.

De asemenea orice problemă referitoare la intervențiile pentru deszăpezire, în municipiu, poate fi semnalată la numerele de telefon: 0264211790 sau 0731 311 797, urmând să se intervină cât mai rapid posibil în zona respectivă.