Expoziție- Concurs de Mărțișoare Hand Made, la Muzeul Municipal

Primăria Municipiului Dej, prin Muzeul Municipal Dej, Liceul Tehnologic Special Dej, Inspectoratul Școlar Județean Cluj, Consiliul Județean Cluj, întâmpină primăvara prin Expoziția-Concurs de Mărțișoare Hand Made, aflată la a VI-a ediție.

Expoziția se va desfășura în data de 29 februarie 2024, orele 12:00, în cadrul Sălii de Conferință a Muzeului Municipal Dej. Participă școli din Municipiul Dej și comunele limitrofe, dar și din municipiile Cluj-Napoca, Baia-Mare, Bistrița, Gherla, Beclean, Sighetul-Marmației, București, Slobozia și din alte localități.

Din acest an, concursul de mărțișoare va cuprinde trei secțiuni cu câte trei premii fiecare, iar premierea elevilor va avea loc în cadrul festiv de desfășurare a expoziției de la Muzeul Municipal din Dej. Surpriza zilei va fi prezența actorului Bob Rădulescu ca și prezentator al evenimentului.

INTRAREA ESTE GRATUITĂ!