Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

Nr.   40823 / 18.12.2023

ANEXA NR. 5 G

Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

U.A.T. DEJ anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul REABILITARE POD PESTE VALEA URIULUI PE DN 1C ȘI AMENAJARE INTERSECȚIE DN 1C - DN 17, ÎN MUNICIPIUL DEJ, JUDEȚUL CLUJ propus a fi amplasat pe Strada Baia Mare / Strada Bistritei (drumul national DN 1C km 61+625) peste Valea Uriului, municipiul Dej, județul Cluj.

Informaţiile privind proiectul propus / memoriul de prezentare pot fi consultate la sediul APM Cluj, din Mun. Cluj-Napoca, Str. Calea Dorobanţilor, Nr. 99, Jud. Cluj, în zilele de Luni până Joi, între orele 9:00 – 16:00, precum și la următoarea adresa de internet apmcj.anpm.ro, si la sediul titularului U.A.T. DEJ, sediul în Str. 1 Mai, Nr. 2, CP : 405200,  Mun. Dej, Jud. Cluj, Romania,  Telefon: +40 264 – 211. 790, E-mail: primaria@dej.ro, CIF 4349179, de Luni până Vineri între orele 9:00 – 15:00.

Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul si la adresa de e-mail a APM Cluj: office@apmcj.anpm.ro.

Primar al Municipiul Dej

Ing. Costan MORAR