Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

Nr.   8042 / 06.03.2024

ANEXA NR. 5 G

Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

SC INGINERIE DRUMURI SI PODURI SRL prin ILIE DUNCA pentru MUNICIPIUL DEJ, cu sediul in Cluj Napoca, str. Augustin Presecan, nr.4, bl.T3, et.2, judetul Cluj, pentru proiectul ,,REABILITARE POD PESTE VALEA URIULUI PE DN 1C-DN17, ÎN MUNICIPIUL DEJ, STRADA LIBERTATII, CF 60144, 50890, 61524, JUETUL CLUJ,  anunta publicul interesat asupra luarii deciziei etapei de incadrare de catre APM Cluj, fara evaluarea impactului asupra mediului si fara evaluarea impactului asupra corpurilor de apa, in cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul mentionat, propus a fi amplasat in propus a fi amplasat – in municipiul Dej, judetul Cluj.

Proiectul deciziei de incadrare si motivele care o fundamenteaza pot fi consultate la sediul APM Cluj din Calea Dorobantilor, nr.99, Cluj-Napoca, cod 400609, tel. 0264 410 722, fax 0264 410 716, email office@apmcj.anpm.ro, in zilele de luni-vineri, intre orele 9-14, precum si la adresa de internet http://apmcj.anpm.ro.

Publicul interesat poate inainte comentarii/observatii la proiectul deciziei de incadrare in termne de 10 zile de la data publicarii anuntului pe pagina de internet a autoritatii competente pentru protectia mediului.

Primar al Municipiul Dej

Ing. Costan MORAR

Anunţul în format pdf se poate descărca de pe linkul următor Anunţ mediu .