Restricții de circulație la podul peste Someș

Primăria Municipiului Dej anunță continuarea lucrărilor la podul peste Someș, în cadrul proiectului cu finanțare din fonduri europene ,, Modernizarea coridorului integrat de mobilitate urbană reprezentat de str. 1 Mai (tronson 1 Mai 182 intersecție str. I.P. Reteganu, -Pod Someș- str. Libertății, -str. Bistriței până la limita administrativ teritorială a municipiului Dej, inclusiv acces către Autobaza Transurb Dej și  modernizare Autobază Transurb SA.”

Astfel în intervalul 9 martie, ora 22:00- 10 martie, ora 06:00, se va interveni, la liftarea tablierului  situat între pila P2 și P3.

Pentru derularea în condiții de siguranță a intervențiilor  circulația la nivelul podului va fi închisă în intervalul 09.03.2024, ora 22:00- 10.03.2024, ora 06:00.

Pe perioada menționată se recomandă utilizarea rutelor alternative :

- Cluj-Bistrița și retur: ruta Mica-Braniște-Beclean și retur;

-  Traseul Cluj-Baia Mare și retur: ruta Cetan-Vad-Fodora și retur